УКРАЇНСЬКИЙ
 
ЦЕНТР
 
АНАЛІТИКИ
 
І
 
БЕЗПЕКИ
ДОСВІД ЗАХИЩАТИ










29.07.2021 11:45
Матеріали СБУ за 2017-2019 стали одним із ключових доказів аналітичної доповіді CSIS щодо злочинів ПВК «Вагнер» у світі


21 липня у США презентовано аналітичну доповідь Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS, США) «Russia’s Corporate Soldiers: The Global Expansion of Russia’s Private Military Companies», присвячену таємній діяльності позаштатних підрозділів військової розвідки РФ під брендом «приватних військових компаній» в Україні, Сирії, Судані, Лівії, ЦАР та інших країнах світу. 

Автори доповіді ефективно використали матеріали Служби безпеки України за цієї тематикою, що були зібрані та оприлюднені протягом 2017-2019 років, посилаючись на:

Крім цього, у матеріалах CSIS відображені спільні напрацювання аналітиків СБУ, міжнародної волонтерської спільноти «InformNapalm» та команди «Ихтамнет_м0209» щодо ідентифікації російських найманців зі складу артилерійських підрозділів ПВК «Вагнер».

Водночас, на жаль, у доповіді достатньо поверхово висвітлена ретроспектива створення та застосування за межами Росії перших таємних загонів ГУ ГШ ЗС РФ. Зокрема, так званої ПВК «Слов’янський корпус», яка приймала безпосередню участь у бойових діях в Сирії у жовтні-листопаді 2013 року та досвід якої став наріжним каменем для спецслужб Росії під час планування операції таємного вторгнення на територію України бійців ПВК «Вагнер» у травні-червні 2014. 

Детальний аналітичний огляд історії формування та використання ПВК «Слов’янський корпус» здійснено експертами УЦАБ: «ЧВК «Славянский корпус»: история провала ФСБ РФ и западных спецслужб»
2020-2022, "УЦАБ". Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "УЦАБ" не нижче третього абзацу.
Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "УЦАБ", забороняється.
E-mail редакції: info@uacas.org