Щороку 30 серпня у світі відзначається Міжнародний день жертв насильницького зникнення або День зниклих безвісти. З початком війни на сході нашої країни, російської окупації Криму, Міжнародний день жертв насильницького зникнення набув актуальності й для України. Викрадення російськими спецслужбами людей у Криму, насильницьке зникнення українських активістів на окупованих сепаратистами територіях Донбасу, катування заручників – це не просто порушення прав людини на непідконтрольних Україні територіях країною-агресором, це – десятки, сотні окремих історій людей, долю яких перетворила на пекло російська агресія.
У Міжнародний день зниклих безвісти представники «Українського центру аналітики і безпеки» долучились до організації проведення молебню за пошук і знайдення зниклих безвісти, звільнення з полону російського агресора воїнів-захисників України, що звершив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Богослужіння відбулося у Володимирському кафедральному соборі м. Києва біля шанованої чудотворної ікони Божої Матері "Скоропослушниця".
Під час богослужіння молились матері, батьки, дружини, родичі безвісти зниклих та заручників українських воїнів, члени «ГО «Всеукраїнське об`єднання родичів зниклих безвісти і загиблих», представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста та всі, кому небайдужа доля захисників України.
Люди приїхали з різних куточків України – від сходу до заходу, їх об`єднало одне горе. У спільній молитві вони просили за благу звістку про своїх близьких та їх повернення додому.
Святійший Владика висловив слова підтримки скорботним родичам і наголосив на важливості віри та молитви за заручників та зниклих безвісти.
Предстоятель Київського Патріархату засвідчив матерям і дружинам наших Героїв глибоку повагу, закликав на них та їхні родини Боже благословення й запевнив у своїх молитвах за звільнення всіх полонених і знайдення зниклих безвісти.
Після молебню відбувся захід «Дискусія про роль держави у запобіганні викраденню людей і про надання допомоги» за участі матерів зниклих безвісти українців, Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та інших представників урядового та неурядового сектору, які займаються даною проблематикою.
Від імені «Українського центру аналітики і безпеки» висловлюємо слова підтримки рідним, які чекають на повернення свої близьких та разом із ними продовжуємо боротьбу за їх пошук та повернення додому!