Сьогодні, 21 вересня, за рішенням ООН, відзначається Міжнародний день миру.
День миру був заснований у 1981 році, а перший Міжнародний день миру був проведений у вересні 1982 року. 7 вересня 2001 року ГА ООН запропонувала розширити його значення, закликавши ворогуючі сторони в усьому світі оголосити щорічний Всесвітній день припинення вогню і відмови від насилля. Починаючи з 2002 року, Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня.

Особливості свята
Щороку церемонія свята починається рівно о 10 годині біля Дзвону миру, який подарувала ООН Японія в 1954 році. Дзвін миру встановлений у Нью-Йорку. Його відлили, використавши монетки, зібрані дітьми з 60 країн світу, а також різні нагороди людей: медалі, ордени.
Церемонія триває близько 15 хвилин. Спочатку Генсек ООН вдаряє по дзвону і виголошує промову, в якій звертається до народів усієї планети і закликає замислитися над тим, яке неоціненне значення має мир. Потім настає хвилина мовчання, після якої виступає Голова Ради Безпеки.
Цього дня ООН закликає всі країни і народи припинити воєнні дії, або ж відзначати цей День проведенням освітніх і громадських суспільних інформаційних акцій з проблем миру.
Тема 2020 року: «Формуємо світ разом». Як зазначають в ООН, цього року стало зрозуміло, що наразі наш спільний ворог - це страшний вірус, який загрожує здоров`ю, безпеці і способу життя.
Цьогоріч в Міжнародний день миру Посольство США в Україні видало заяву із закликом до Росії припинити окупацію Криму, відступити з Донбасу та припинити агресію проти України.